Główna Casual Spódnica solejka + ramoneska

Spódnica solejka + ramoneska

opublikowane przezRenata Krężołek 24 lutego 2017

Dzisiaj przedstawiam wam plisowaną spódnicę – solejkę, którą chyba wszyscy dobrze znają.
Nazwa spódnicy pochodzi od francuskiego słowa ”soleil”, czyli słońce. Plisy, które w dużej mierze przypominają promienie słoneczne tworzą cały urok solejki.
Spódnice te były bardzo popularne w latach 70-tych.
Moda na nie co jakiś czas powraca i obecnie znów są na topie.
Jako dziewczynka pamiętam jak z mamą chodziłyśmy ze skrojonym materiałem do punktu, gdzie plisowali tkaniny, a potem odbierałyśmy plisowany kupon materiały zawinięty w gazetę.
Dzisiaj wiele sklepów oferuje w swoich kolekcjach plisowane spódnice i jest z czego wybierać.
Solejka zgrabnie podkreśla figurę i odmładza, a dzięki lekkości sprawia, że sylwetka nie wyglada ciężko.
Warunkiem koniecznym przy noszeniu plisowanej spódnicy jest jednak wyraźnie zarysowana talia. Zdarza się bowiem, że plisy dodają objętości. Lepiej w solejce wyglądają kobiety o figurze klepsydry niż gruszki, gdyż w u tych drugich rozkloszowanie spódnicy może dodatkowo zachwiać proporcje sylwetki. Szczupłe, niewysokie dziewczyny lepiej wyglądają, gdy założą do niej buty na obcasie.
Na dzisiejszą stylizację wybrałam solejkę z tkaniny przypominającej jeans, jednak jest od jeansu bardziej miękka i ładnie się układa. Do tego założyłam body w stylu bieliźnianym z miękkiego weluru w pięknym jasnym pudrowym różu i czarną, skórzaną ramoneskę.
Oczywiście solejkę można zestawiać na wiele różnych sposobów. Gdy było bardzo zimno zakładałam do niej gruby sweter i kryjące rajstopy dopasowane kolorystycznie.
Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Fot.Joanna Krzywda FACEBOOK

Spódnica – Zara

Kurtka – Zara

Top – Bershka

Buty – Prima Moda

Okulary – Chanel

Torebka – Chanel

Zobacz również

Zostaw komentarz