Główna Sukienka Mała Czarna

Mała Czarna

opublikowane przezRenata Krężołek 13 września 2017

Moda przemija, styl pozostaje„- tak mawiała Coco Chanel.

Zapewne wiedziała co mówi, bo projektowane przez nią ubrania do dziś stanowią ponadczasową klasykę. Tak jest i w przypadku „małej czarnej„, która właśnie skończyła 90 lat i jest jedną z najczęściej noszonych sukienek przez kobiety na całym świecie.

Pomimo ostrej krytyki i negatywnych opinii, ascetyczna sukienka w wykonaniu Chanel powoli zaczęła pojawiać się w damskich garderobach, aż wreszcie stała się podstawową kreacją każdej elegantki.

Sam fakt, że redaktorzy na łamach gazety VOGUE porównali ją do samochodu marki Ford świadczy o tym, że sukienka ta stała się kultowym ubraniem.

Konstruktor Forda mawiał, że może on występować w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie to czerń.

Mała czarna„, jak zauważyli dziennikarze, ma w sobie także prostą linię, praktyczność i niezawodność. Chanel kochała czerń i noszenie tego koloru opanowała do perfekcji. I to właśnie dzięki niej ten kolor stał się symbolem siły i wolności.

 

Foto. Antonina Bukowska FACEBOOK

Sukienka – Zara

Buty – Gino Rossi

Okulary – Miu Miu

Torebka – Valentino

Zobacz również

2 komentarze

Monika 19 września 2017 at 8:30 am

Uwielbiam małą czarną. Do tego typu sukienki najlepiej nadają się wszelkie eleganckie buty takie jak te: https://sosimply.pl/buty/buty-szpilki-sandaly-klapki . Myślę, że każda kobietka ma taki wyjściowy zestaw na każdą okazję.

Odpowiedz
Martyna 19 września 2017 at 8:50 am

Pięknie to wygląda , szczególnie kolorystyka tej stylizacji. Ja jedna wybrała bym inną kolekcję obuwia, była by to ta https://zoio.pl/obuwie/buty-na-obcasie. Zdecydowanie piękniejsza stylizacja byłaby dla mnie.

Odpowiedz

Zostaw komentarz